کاربر گرامی برای استفاده از تمامی امکانات سلامت‌یار در سامانه ثبت نام کنید.

# غذاهای رفع کننده افسردگی، وسواس و غم و اندوه از دیدگاه طب سنتی


 از دیدگاه طب سنتی برخی از غذاها برای رفع غم و اندوه، افسردگی و وسواس بسیار مفید هستند؛ مانندگوشت گوسفند، زرده تخم مرغ نیم برشت ( عسلی )، شیر، فرنی، شیر برنج، سوپ جو، استشمام گلاب، بوییدن و خوردن سیب مخصوصاً سیب گلابريال دمنوش به، شربت تخم بالنگو همراه با گلاب و زعفران، مصرف دم نوش اسطوخودوس بسیار خوب است.
 

برای راه های تقویت بدن عواملی خارجی یا داخلی وجود دارند که در ساختار اخلاط و مزاج ما دخالت می کنند و موجب نگهداری سلامت یا از بین رفتن سلامت ما می شوند. به گفته وی بدن انسان از سه بخش تشکیل شده است که عبارتند از یک بخش شامل اعضای صلب و فشرده بدن، یک بخش مایع و سیال که اخلاطند و یک بخش بسیار لطیف و بخارگونه که روح طبی نام دارد.

بخش مهمی از تقویت جسمانی و نفسانی ما وابسته به تربیت روح ما دارد. چیزهای لطیف هم مناسب روح بوده و هم تقویت کننده آن است. (البته این روح جدا از روحی است که در قرآن و روایات آمده است) و در تقویت قوای نفسانی می توان از امور غیر خوراکی استفاده کرد.

ابن سینا در قانون می فرماید همان گونه که کبد مرکز اخلاط است، قلب کانون تولید ارواح (روح طبی) است.

 یکی از مهمترین چیزهایی که قلب را تقویت می کند، استفاده از بوهای خوش است. بقراط می فرماید اگر خواستیم بیماری را از غذا منع کنیم یا مصرف غذا را در فرد کم کنیم، می توانیم به او بوهای خوش برسانیم و آن را به این وسیله تقویت کنیم.

گلاب بسیار مقوی قلب و سیستم عصبی است، بهتر است که در محیط اسپری شود. همچنین بوهای معتدل مثل مریم و نرگس برای تقویت قوا بسیار مفید است. باید گفت که بوی خیار و لیمو مقوی قوای نفسانی وقوای مغزی است.

 

 منبع: سایت سیمرغ

بستن کمربند ایمنی برای مادران باردار

در دیابت حاملگی محدوده درمانی قند خون چیست؟

وزارت بهداشت تلاش جدی برای حل مشکلات بیماران «ای بی» دارد

ویروس آنفلوانزای H۱N۱ در خانم‌های باردار بیماری زایی بیشتری داشته است و این گروه از افراد باید مواظبت بیشتری از خود داشته باشند تا مبتلا نشوند.

فشارخون بالا قاتل خاموش شما می باشد با حذف نمک این قاتل را ناموفق کنید

پرواز 95 پرنده شکاری در آسمان لرستان

بیماری های پوستی در سالمندان

با کاهش مصرف نشاسته ها مثل برنج و ماکارونی و... بیماری دیابت را کنترل کنیم

چطور از سوسیس و کالباس سرطان نگیریم؟

اجرای طرح رتبه بندی آموزشی دانشگاه‌های پزشکی

ارسال بازخورد

captcha
کد را در فیلد وارد کنید:
بازخورد