کاربر گرامی برای استفاده از تمامی امکانات سلامت‌یار در سامانه ثبت نام کنید.

# مراقب نمک و غذا های شور باشید

توصیه می‌شود که مصرف نمک طعام حدود 2 قاشق چای خوری در روز باشد . اما اکثر مردم میزان مصرف نمک طعام آن‌ها دو برابر این مقدار می باشد .

 

مجرم پنهان

خطر واقعی ، نمک نمکدانی که بر روی میز غذا قرار گرفته نیست بلکه نمکی است که در تمام غذاهای روزانه ما وجود دارد و ما آنرا نمی بینیم . کارشناسان معتقدند 75% از سدیمی که ما مصرف می کنیم از مواد غذایی بسته بندی شده و آماده می باشد . اما آیا به این فکر کرده اید که نان ، پنیر و شکلات و ...نیز دارای نمک بالایی هستند ؟
مصرف زیاد سدیم سبب افزایش یافتن فشارخون شده و منجر به بیماری های قلبی می گردد . موسسه پزشکی امریکا معتقد است که کاهش دادن میزان سدیم مصرفی در افراد می تواند در سال جان150000 نفر را نجات دهد.

تولید کنندگان محصولات غذایی می توانند با کاهش دادن سدیم موجود در مواد غذایی تولید شده ، نقش مهمی را در این زمینه برای مردم ایفا کنند . اگر محصولی دارای سدیم بالایی می باشد حتماً بر روی بسته بندی آن علامت هشدار حک شود تا افراد مختلف (اعم از سالم یا بیمار ) از آن مطلع شوند .

مواردی که خود شما می توانید رعایت کنید :

با توجه بیشتر داشتن به میزان مصرف نمکی که می خورید شروع کنید . هنگام خرید کردن در فروشگاه های مواد غذایی حتماً برچسب روی بسته بندی ها را با دقت بخوانید تا از میزان سدیم موجود در آن‌ها آگاه شوید و سعی کنید مواد غذایی را که میزان سدیم آن‌ها کمتر می باشد خریداری کنید .

از خوردن این گونه مواد غذایی که به داشتن نمک زیاد معروف می باشند پرهیز کنید مانند : سوپ ها و گوشت های کنسرو شده ، انواع مغز های شور مانند پسته و بادام و غیره . غذاهای منجمد شده ، انواع سس های سالاد ، چیپس های سیب زمینی و پنیر .

به هنگام آشپزی و پخت و پز مواد غذایی نیز مراقب باشید به‌جای استفاده از انواع غذاهای کنسرو شده از گوشت تازه و همچنین سبزی‌ها تازه استفاده کنید . در مصرف چاشنی های نمک دار مانند سویا سس و ... خساست بخرج داده و زیاده روی نکنید ! اگر امکان دارد هنگام استفاده از محصولات کنسرو شده ابتدا آن‌ها را آب کشی نمایید تا کمی از نمک آن گرفته شود و سپس مصرف کنید .

در نهایت ، اگر می توانید میز غذا را بدون وجود نمکدان تحمل کنید حتماً این کار را انجام دهید .این کار یکی از آسان ترین راهها می باشد . کارشناسان معتقدند چندین هفته طول می کشد تا ذائقه شما به مواد غذایی کم‌نمک عادت کند و پس از گذشت یک ماه شما خواهید دید غذاهای پر نمکی که در گذشته برای شما مطلوب بودند دیگر مطلوب نخواهند بود چون ذائقه شما به غذاهای کم‌نمک عادت کرده است !\

منبع: http://noortarjome.com

27

نوشیدن چای موجب استحکام دندان ها می شود

کاهش تکلم کودک در هر سنی را باید جدی گرفت

تاثیر تلویزیون و کامپیوتر بر سلامت استخوانی پسران

کدام ورزش ها در دوران بارداری امن هستند؟

وایاگرا ، تاداگرا یا قرصهای معروف به قرص هندی،چهار عددی و…. چگونه موجب نعوظ میشوند؟

آیا می‌خواهید کلیه‌هایتان سالم بمانند؟

تبلیغات برای تغییر در سبک زندگی

پیشگیری از مسمومیت در کودکان

سرم خیلی شلوغ است و زیر کارها له شده ام

روش جدید برای رشد و ترمیم مینای دندان

ارسال بازخورد

captcha
کد را در فیلد وارد کنید:
بازخورد