کاربر گرامی برای استفاده از تمامی امکانات سلامت‌یار در سامانه ثبت نام کنید.

# استرس کاری به اندازه دود سیگار مضر است


یک بررسی جدید که توسط محققان دانشگاه هاروارد و دانشگاه استنفورد انجام شده، نشان می دهد استرس محل کار می تواند به اندازه دود سیگار تا 20 درصد شانس مرگ و میر زودرس را افزایش دهد.

به گفته این محققان بزرگترین نگرانی و عامل استرس زا، ترس از دست دادن شغل است که همین امر میزان بهره وری را به میزان بسیار زیادی کاهش می دهد.

محققان در این بررسی نتایج 228 مطالعه را در زمینه اثرات استرس کاری بر سلامت فیزیکی و روانی کارکنان و مرگ و میر آنها ارزیابی کردند.

از جمله عوامل استرس زا می توان به تعارض کار با خانواده، عدم امنیت شغلی، تقاضای بالا برای کار، نداشتن بیمه درمانی، ساعت طولانی کار و کنترل کم سازمانی اشاره کرد.

محققان متوجه شدند که عدم امنیت شغلی احتمال گزارش فقر سلامت را حدود 50 درصد افزایش می دهد و ساعت طولانی کار احتمال مرگ و میر را تا حدود 20 درصد بالا می برد.

همچنین تقاضای بالا برای کار احتمال مرگ و میر و یا ابتلا به یک بیماری را تا حدود 35 درصد افزایش می دهد.

مطالعات قبلی حاکی از آن بودند که استنشاق دود سیگار بر حالت روحی انسان تاثیر می گذارد و اکنون محققان اثر تنش کاری بر سلامتی را با اثرات روانی ناشی از استنشاق دود سیگار بر سلامتی برابر دانسته اند و متوجه شدند که اثرات مضر هر دو بر سلامتی از لحاظ آماری مشابه است./

www.edition.cnn.com

Kar

راهکاری برای کاهش درد ناشی از پوسیدگی دندان

هر هفته دست‌کم 150 دقیقه فعالیت بدنی متوسط داشته باشید

آیا می دانید رژیم غذایی متعادل در کنترل دیابت شما مفید است

تنفس اشتباه باعث مرگ و میر می‌شود

بُخور و نَخورهای پیاده روی اربعین

تنها راه کنترل ایدز

استرس و راه های مقابله

به‌تدریج مشارکت خود در فعالیت‌های بدنی را افزایش دهید

ارسال بازخورد

captcha
کد را در فیلد وارد کنید:
بازخورد