کاربر گرامی برای استفاده از تمامی امکانات سلامت‌یار در سامانه ثبت نام کنید.
11
Thumb      80
در صفحه دیابت

# واکسن ها و دیابت

واکسن ها و دیابت

آنفلوآنزا و پنومونی(ذات الریه)، ازجمله بیماریهای عفونی شایع و قابل پیشگیری، و در عین حال با مرگ ومیر وعوارض بالا برای سالخوردگان و افراد مبتلا به بیماریهای مزمن به شمار میروند.

مطالعه های معدودی، به طور خاص پیرامون عوارض و مرگ ومیر ناشی از آنفلو آنزا و پنومونی پنوموکوکی در افراد مبتلا به دیابت، گزارش کرده اند.

مطالعه های مشاهده ای افراد مبتلا به انواع بیماریهای مزمن، و ازجمله دیابت، نشان میدهند که این بیماریها با افزایش موارد بستری شدن در بیمارستان به دلیل آنفلوآنزا و عوارض آن همراه هستند.

براساس مطالعه های مورد شاهدی، نشان داده شده که در خلال اپیدمیهای آنفلوآنزا، تزریق واکسن آنفلوآنزا تا 79 % از موارد بستری شدن افراد مبتلا به دیابت در بیمارستان می کاهد.
افراد مبتلا به دیابت درمعرض خطر بیشتر ابتلا به باکتریمی ناشی از عفونت پنوموکوکی قراردارند، وگزارش شده که بیشتر از سایرین دچار باکتریمی بیمارستانی(که میزان مرگ ومیر ناشی از آن تا 50 % است) میشوند.
درحال حاضر واکسنهای بیخطر و مؤثری در بازار موجودند که میتوانند خطر عوارض جدی ناشی از این شواهد کافی به نفع این نکته وجوددارد که افراد مبتلا به دیابت بیماریها را بسیار کاهش دهند

توصیه می شودکه واکسنهای آنفلوآنزا و پنوموکوک به تمام افراد مسن تر از 65 سال و نیز مبتلا به دیابت در هر سنی تزریق شوند
03

بچه‌ها در سنین مدرسه باید هرروز دست‌کم شصت دقیقه به فعالیت فیزیکی متوسط بپردازند

گام جدید در درمان پارکینسون با دستکاری یک مانع کلیدی

خواص متنوع شلغم

محاسبه اثر کاهشی قند خون به ازای تزریق یک واحد انسولین

معجون عسل و دارچین معجزه می کند

دیابت بارداری

نگهداری مواد غذایی در بدن

علائم حمله قلبی چیست؟

مسائلی که عشق تان را تهدید می کند

ارسال بازخورد

captcha
کد را در فیلد وارد کنید:
بازخورد