کاربر گرامی برای استفاده از تمامی امکانات سلامت‌یار در سامانه ثبت نام کنید.
Thumb
در صفحه ارتوپدی

# ورزش حتی دو دقیقه در کاهش اختلالات شانه و گردن


بر اساس پژوهشی که در همایش سالانه دانشگاه پزشکی ورزشی امریکا ارایه شد، ورزش بسیارکم، حتی به میزان 2 دقیقه در روز، درد ناشی از اختلالات گردن و شانه را در بزرگسالان کاهش می دهد.
در این مطالعه که در دانمارک انجام شد، درد گردن و شانه و همچنین توان عضلات در کارمندان 198 اداره، مورد بررسی قرار گرفت. شرکت کنندگان در این تحقیق به سه گروه تقسیم شدند: گروهی که به 2 دقیقه ورزش روزانه، 5 بار در هفته می پرداختند، گروهی که 12 دقیقه ورزش روزانه داشتند و گروهی که اصلا ورزش نمی کردند.
پس از 10 هفته، گروهی که 2 دقیقه ورزش روزانه انجام می دادند، شاهد کاهش درد گردن و شانه بودند و در گروهی که 12 دقیقه ورزش روزانه داشتند، کاهش درد چشمگیرتر بود. قدرت عضلات در هر دو گروه (2 یا 12 دقیقه ورزش روزانه)، 6 درصد بهبود داشت.

فعالیت فیزیکی منظم، اساس و پایه بسیاری از برنامه های توانبخشی است. بنابراین توصیه می شود ورزش و فعالیت بدنی هر چند اندک را فراموش نکنید. این مطالعه نشان داد که کیفیت ورزش بر کمیت آن ارجح است. در بزرگسالانی که از درد مزمن گردن و شانه رنج می برند، ورزش حتی به مدت بسیار کم (2 دقیقه در روز) در کاهش و تسکین درد، نقش قابل ملاحظه ای ایفا می کند.
منبع : سایت سیمرغ

Download  6

نرمی استخوان(راشیتیسم)

شش اصل ضروری زندگی از دیدگاه طب سنتی

کشف اژدهای آبی مرموز که قادر به تولید برق است

با مصرف سیگار جنین‌تان ناقص می‌شود

رژیم لاغری سالم و کاهش وزن مجاز در ماه

با کاهش مصرف نشاسته ها مثل برنج و ماکارونی و... بیماری دیابت را کنترل کنیم

برخی از داروهایی که روزانه مصرف می کنید باعث بروز یبوست می شوند

افراد در معرض خطر در صورت ابتلا به بیماری آنفلوانزا به پزشک مراجعه کنند

ارسال بازخورد

captcha
کد را در فیلد وارد کنید:
بازخورد