کاربر گرامی برای استفاده از تمامی امکانات سلامت‌یار در سامانه ثبت نام کنید.

# برای پرداختن به ورزشی که از آن لذت می‌برید به کلوپ یا باشگاهی بپیوندی

چه به یک کلاس ورزش بپیوندید، چه با دوستانتان ورزش کنید، محیط‌های گروهی در مقایسه با تنها ورزش کردن، فوایدی را برای شما به همراه خواهد داشت.

 

*فواید ورزش گروهی:


بهترین محیط ورزش گروهی، برای هر شخصی متفاوت است. بعضی‌ها از کلاس‌های تمرینی با صدای زیاد موزیک و اینور و آنور پریدن خوششان می‌آید، بعضی‌ها هم کلاس یوگای بدون سر و صدا را بیشتر ترجیح می‌دهند. برای اینکه بیشترین فواید ورزش گروهی عایدتان بشود، باید محیطی را انتخاب کنید که بیشتر با شخصیت ورزشی شما هماهنگ است.

 

*روابط اجتماعی:


ورزش کردن در یک گروه، برای شما تجربه‌ای را فراهم خواهد آورد، که نسبت به تمرینات تک نفره، ورزش کردن را جذاب تر خواهید دید. فعالیت‌های گروهی باعث خواهد شد نسبت به همراهانتان حس خویشاوندی پیدا کنید، چرا که همه‌تان یک چیز را دنبال می‌کنید.
این حقیقت که همه‌ی شما یک فعالیت فیزیکی خاص را انتخاب کرده و به آن مشغولید، یک چیز مشترک بینتان ایجاد خواهد کرد. همین اتفاق می‌تواند مبنای دوستی‌های طولانی مدت یا برقراری پیوندی قوی‌تر با اشخاصی که می‌دانید در حال حاضر به ورزشی می‌روند باشد.

 

*حس تعهد:


ورزش‌های گروهی عموماً در زمان‌ها و دوره‌های مشخصی برنامه ریزی می‌شوند. اختصاصاً در مورد کلاس‌های ورزشی، همین که زمانی برای اجرای کلاس تنظیم می‌شود، بیشتر به شما حس تعهد یا سرسپردگی می‌دهد.
حتی اگر بصورت بی قانون با دوستان یا آشنایانتان ورزش می‌کنید، باز هم بدلیل اینکه شریک ورزشی‌تان از شما انتظار دارد حضور داشته باشید، باز هم این حس تعهد را خواهید داشت.
اشخاصی که به تنهایی ورزش می‌کنند، براحتی می‌توانند بهانه‌ای جور کنند و کلا ورزش نکنند یا می‌توانند هرزمانی که تمرینشان سخت شد، آنرا کوتاه کرده و نیمه کاره رهایش کنند. پس همین حس پاسخگویی و تعهدی که در ورزش‌های گروهی وجود دارد، می‌تواند مقداری که ورزش می‌کنید را بیشتر کند!

 

*کسب انگیزه:


افرادی که با آن‌ها ورزش می‌کنید، یک منبع انگیزه برای شما هستند! این موضوع، مخصوصاً زمانی که شما تازه کار هستید، مدل ورزشی جدیدی را آغاز کرده‌اید، یا اینکه به تمرینات شدید و سرعتی تناسب‌اندام مثل کیک بوکس یا دو پرداخته‌اید، خیلی بدرد بخور است.


هنگامی که احساس کنید دیگر حوصله یا کشش ندارید و بخواهید ورزش را ترک کنید، شریک ورزشی‌تان در شما ایجاد انگیزه خواهد کرد. حتی ممکن است یک حس رقابت دوستانه با دیگران برقرار کنید، این حس می‌تواند شمارا هل دهد تا همیشه چند قدم از شریک ورزشی‌تان جلو بیفتید!

 

*مشورت گرفتن:


ورزش گروهی به شما اجازه خواهد داد تا به سطوح مختلفی از تجربیات دسترسی پیدا کنید. شریک ورزشی شما، ممکن است در مورد تمرین، برنامه ی غذایی یا هر جنبه‌ای از تناسب‌اندام، راهنمایی‌های با ارزشی به شما کرده و به شما کمک کند تا روند فعالیت‌های فیزیکی خود را یک گام پیش ببرید.
اگر متوجه مشکلی مثل درد یا عدم پیشرفت شدید، دیگران می‌توانند به شما کمک کنند تا آنرا با موفقیت پشت سر بگذارید. هنگامی که به یک کلاس ورزش می‌پیوندید، از مزایای وجود یک مربی هم برای یادگیری تکنیک‌های صحیح تمرینی بهره می‌برید.

منبع: http://babolsport.ir

18

سرطان معده در مردان 2 برابر زنان است

۲۳ نکته برای سحرخیزی

تعرفه‌گذاری جراحی‌های زیبایی چالش حل‌نشده نظام سلامت

عوارض ديابت

آموزش عذرخواهی به بچه‎ها در ۶ گام

8علامت ابتلا به دیابت

اگر می‌توانید به منظور برخورداری از سلامتی و تناسب‌اندام بیشتر ، فعالیت‌های بدنی پرجنب و جوش را در برنامه‌ی خود بگنجانید

مروری بر ۹ خاصیت خارق العاده کشمش برای بدن

مراقبت از سالمندان

ارسال بازخورد

captcha
کد را در فیلد وارد کنید:
بازخورد