کاربر گرامی برای استفاده از تمامی امکانات سلامت‌یار در سامانه ثبت نام کنید.
Hydrangeas

# سهم 11درصدی شیمی درمانی در بهبود سرطان

سهم 11درصدی شیمی درمانی در بهبود سرطان

رییس مرکز تحقیقات سرطان دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تاکید کرد: انجام شیمی درمانی برای تمام بیماران سرطانی غیرعلمی است و تنها 11 درصد در بهبود بیمار موثر است.
شنبه 16 آبان 1394 - 10:07

دکترمحمداسماعیل اکبری درگفت‌و‌گو با خبرنگار سرویس «سلامت» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با تاکید بر مضربودن استفاده از شیمی درمانی برای درمان سرطان، گفت: یکی از کارهای غیرعلمی که در درمان بیماران سرطانی انجام می‌شود و با ماهیت علم هم همخوانی ندارد، شیمی درمانی است؛ چراکه شیمی درمانی یعنی دادن داروهای کشنده به سلول. وقتی این دارو به بیمار داده می‌شود هم سلول سرطانی با آن کشته می‌شود و هم سلول طبیعی بدن و حتما عوارض بدی در آینده ایجاد می‌شود.

وی افزود: ما 80 درصد از هزینه‌های شیمی درمانی را برای بیماران متاستازیک انجام می‌دهیم. این کار هیچ تاثیری در بهبود بیمار ندارد و حتی یک روز هم به طول عمر او اضافه نمی‌کند. دارویی نداریم که گران باشد و من به عنوان متخصص سرطان غصه بخورم که چرا دراختیار مردم نیست.

اکبری با اشاره به تاثیر بسیار کم شیمی درمانی، درعین حال بر موثر بودن جراحی تاکید کرد و گفت: گزارش سازمان ملل متحد نشان می‌دهد جراحی 49 درصد در بهبود کامل بیماران سرطانی موثر است، رادیو تراپی 40 درصد و شیمی درمانی نیز11 درصد. جراحی هنوز موثرترین روش درمانی در سرطان است و ازاین بابت هیچ کم و کسری در کشور نداریم. هم توزیع نیرو خوب است یعنی حتی در شهرهای کوچک زیر 25 هزار نفر جراح مستقر داریم و هم تخصص و فوق تخصص‌هایی که تربیت می‌کنیم پاسخ سوالات ریز جراحی را می‌دهند.

8e92187c09f3c4302fafd8a1fbeea530f393ef41

بعضی فواید هویج

خطر مصرف آنتی هیستامین در کودکان

تغذیه در بارداری از منظر طب سنتی و اسلامی

اقدامات ساده جهت کاهش درد زانو

it is for test

قرص جدیدی برای کنترل دیابت در ایران

علائم حمله قلبی چیست؟

مصرف امگا3 برای بیماران قلبی به تنهایی مفید نیست

بهترین جایگزین برای درمان تنبلی چشم

ارسال بازخورد

captcha
کد را در فیلد وارد کنید:
بازخورد