کاربر گرامی برای استفاده از تمامی امکانات سلامت‌یار در سامانه ثبت نام کنید.

# از مصرف بیش از اندازه نمک خودداری کنید

مصرف کم‌نمک، خطر شیوع سرطان معده و پوکی استخوان را کاهش داده و نیز باعث پائین آمدن فشارخون بالا می‌شود.

نمک یکی از مواد مورد نیاز برای سوخت و ساز مواد غذایی در بدن، انتقال پیام‌های عصبی و کارکرد صحیح عضلات است. این ماده به مقدار محدود مورد نیاز بوده و مصرف متعادل آن لازم است. به‌طور مثال هنگام اسهال و استفراغ یا فعالیت شدید بدنی و در هوای گرم با مصرف کمی نمک می‌توان املاح از دست رفته بدن را جبران کرد.چه مقدار نمک بخوریم؟
در حال حاضر مصرف نمک که خصوصا در غذاهای آماده به میزان زیاد مورد استفاده قرار می‌گیرد، در کشور ما بالاست. طبق توصیه سازمان بهداشت جهانی، حداکثر مقدار مصرف روزانه نمک پنج گرم است. این در حالیست که میزان مصرف نمک در کشور 3 تا 2 برابر این مقدار برآورد شده است. نمک دریافتی شامل نمک نمکدان، نمک موجود در مواد غذایی و نمک اضافه شده به غذا در زمان طبخ است.مصرف زیاد نمک یا غذاهای شور چه عوارضی را به دنبال دارد؟درصورتی‌که نمک به مقدار مناسب مصرف شود و کلیه‌ها هم سالم بوده و عملکرد خوبی داشته باشند، نمک موردنیاز بدن تأمین می‌شود، اما در صورت تداوم مصرف زیاد نمک و مواد شور یا اختلال در کارکرد کلیه‌ها یا یکی از دستگاه‌های مربوط به دفع، نمک اضافی موجب تجمع آب در بدن شده و ایجاد ورم در تمام و یا قسمت‌هایی از بدن را سبب می‌شود. مصرف زیاد نمک و غذاهای شور از عوامل مؤثر برافزایش فشارخون و بروز بیماری‌های قلبی - عروقی به‌ویژه در افرادی که سابقه این بیماری‌ها را در خود یا خانواده‌دارند، می‌شود.
تحقیقات نشان داده که دریافت زیاد نمک، اثرات مضری بر سلامت بدن دارد که شامل موارد زیر است:
فشارخون بالا در حال حاضر، ارتباط میان مصرف زیاد نمک و افزایش فشارخون به‌ویژه در افرادی که سابقه خانوادگی فشارخون بالا دارند، به‌طور قطعی ثابت‌شده است. افزایش فشارخون، خطر سکته مغزی (با ازکارافتادن قسمتی از بدن) یا حمله قلبی را افزایش می‌دهد. این موارد از علائم عمده فشارخون بالا هستند.کاهش مصرف نمک، سریعاً باعث کاهش فشارخون بالا می‌شود و اگر همیشه به مقدار کم‌نمک مصرف کنید، با افزایش سن دچار فشارخون بالا نخواهید شد.سکته قلبی
مقدار مصرف نمک با میزان شیوع سکته قلبی در جامعه مرتبط است. علاوه بر اینکه نمک باعث افزایش فشارخون می‌شود، به نظر می‌رسد به‌طور مستقیم و بدون اینکه اثری بر فشارخون داشته باشد، باعث سکته قلبی می‌شود.پوکی استخوان
نمک زیاد، کلسیم را از استخوان‌ها جدا می‌کند و باعث دفع آن از ادرار می‌شود. به همین دلیل باعث نازک شدن و پوکی استخوان می‌شود. درنتیجه با افزایش سن، استخوان‌ها به‌راحتی می‌شکنند. برای کاهش خطر پوکی استخوان، مصرف نمک کاهش می‌یابد.سرطان معده کاهش مصرف نمک، خطر شیوع سرطان معده را کاهش می‌دهد. در مطالعه کشورهای مختلف در جهان، ارتباط نزدیکی بین مقدار مصرف نمک و تعداد افراد مبتلابه سرطان معده آشکارشده است. در مناطقی که مردم نمک کم‌مصرف می‌کنند، شیوع سرطان معده کمتر است.آسممصرف نمک زیاد، شرایط آسم را تشدید می‌کند. یعنی اگر مستعد ابتلا به آسم هستید، به‌طور غیرمستقیم، بیماری شمارا وخیم‌تر می‌کند. مطالعات متعدد نشان داده‌اند که کاهش مصرف نمک، همراه با سایر عوامل درمانی آسم، در بهبود این بیماری مؤثر و مفید است.نگهداری مایعات بدن مصرف نمک زیاد، باعث افزایش اقتباس مایعات در بدن می‌شود. کاهش مصرف نمک در این شرایط، حدود دو لیتر از مایعات بدن (یا دو کیلوگرم از وزن بدن) را کاهش می‌دهد. در بسیاری از خانم‌هایی که دچار ورم قوزک پا و تنگ شدن انگشتر در دستشان هستند، با کاهش مصرف نمک در غذای خود، ورم بسیار کاهش می‌یابد.مهم‌ترین منابع دریافت نمک در رژیم غذایی مدام‌ها هستند؟نمک آشپزخانه و سفره که زمان طبخ یا سر سفره به غذا اضافه می‌شود.انواع غذاهای آماده مانند سوسیس، کالباس، همبرگر و ...انواع کنسروها مانند کنسرو خورش‌ها، کنسرو سبزی‌ها و...انواع تنقلات شور مانند چیپس، چوب‌شور و ...لبنیات شور مانند پنیر، دوغ و کشک انواع شور مانند خیار شور، کلم شور و ...ترشی‌ها آجیل‌ها و مغز دانه‌های شور (پسته، بادام، صندوق، گردو و ...)برای پیشگیری از افزایش فشارخون و بیماری‌های قلبی به چه نکاتی باید توجه کنیم؟ میزان نمکی که هنگام پخت به غذا اضافه می‌کنید را کاهش دهید.
-
برای اجتناب از مصرف بی‌رویه نمک؛ بر سر سفره از نمکدان استفاده نکنید.
-
غذاهای کنسرو شده و بسیاری از مواد غذایی بسته‌بندی‌شده و آماده دارای مغایر زیادی نمک هستند، به همین دلیل بهتر است مصرف این مواد غذایی را محدود کنید.
-
برای بهبود طعم غذا و کاهش مصرف نمک در هنگام تهیه غذاها به‌جای نمک از سبزی‌های تازه و معطر، سیر، لیموترش، آب‌نارنج، آویشن، شوید و ... استفاده کنید.
-
مصرف غذاهای شور مانند آجیل شور، انواع فرآورده‌های غلات حجیم‌شده (پفک، چارلز و ...) چیپس، انواع شور نظیر خیار شور و کلم شور، ماهی‌دودی و سوسیس و کالباس را کاهش دهید.
-
جوش‌شیرین که ممکن است برای ورز آمدن و پف کردن انواع نان و کیک به کار رود دارای مقدار زیادی سدیم (عنصر مؤثره نمک) است. بنابراین در افرادی که به علت ابتلا به بیماری محدودیت مصرف نمک‌دارند، مصرف مواد حاوی جوش‌شیرین هم باید بسیار محدود شود.
نمک یددار تصفیه‌شده چیست و چرا باید فقط از این نوع نمک استفاده کنیم؟
-
نمک تصفیه نمکی است کاملاً بهداشتی که ناخالصی‌های آن حذف‌شده است.
-
نمک خوراکی باید از نوع یددار و تصفیه‌شده باشد. نمک‌های تصفیه‌شده یددار به دلیل خلوص بالا، میزانید را بهتر و به مدت بیشتر حفظ می‌کنند.
-
نگهداری و ذخیره کردن نمک یددار به مدت طولانی (بیش از یک سال) موجب از دست رفتن بخشی از ید آن می‌شود. برای حفظید در نمک، باید نمک را دور از نور و رطوبت و در ظرف دربسته پلاستیکی، چوبی، سفالی و یا شیشه‌های رنگی و تیره نگهداری کرد و جهت اضافه کردن آن به غذا در زمان طبخ، نمک را در انتهای پخت اضافه کرد تا ید آن در حداکثر مقدار حفظ شود.
-
نمک تصفیه نشده به علت داشتن ناخالصی در افرادی که سابقه بیماری‌های گوارشی، کلیوی و کبدی دارند و حتی مصرف مداوم آن در افراد سالم منجر به بروز ناراحتی‌های گوارشی، کلیوی، کبدی و حتی کاهش جذب آهن در بدن می‌شود.
-
همواره به تاریخ‌مصرف نمک و وجود پروانه ساخت از وزارت بهداشت روی بسته‌بندی نمک‌ها توجه کنید.
-
دقت کنید که عبارت «نمک یددار تصفیه‌شده» بر روی بسته‌بندی نمک درج‌شده باشد و از خرید هرگونه نمک با عنوان «صادراتی صنعتی» خودداری کنید.
-
نمک و غذاهای شور باید به مقدار بسیار کم‌مصرف شود و همان مقدار کم‌نمک نیز فقط از نوع تصفیه‌شده یددار باشد.

معایب مصرف نمک دریا چیست؟
در حال حاضر، حرف نمک دریا از سوی افراد غیر کارشناس به مردم توصیه می‌شود. نمک دریا به نمک حاصل از تبخیر آب دریا گفته می‌شود. این نمک، تصفیه نشده و دارای انواع ناخالصی‌ها ازجمله فلزات سنگین است که خطر سرطان‌زایی آن‌ها به اثبات رسیده است. علاوه بر ناخالصی، میزانید آن کم یا حتی فاقد آن است که نیاز روزانه بدن به ید را تأمین نمی‌کند. هرچند نمک دریا حاوی مواد معدنی ازجمله فلوئور و پتاسیم است، اما با توجه به اینکه در مصرف مقادیر زیاد آن، این املاح تأمین می‌شوند، این ویژگی نمک دریا بسیار کم‌اهمیت بوده و ارزش کاربردی ندارد. در صورتی نمک دریا می‌تواند مصرف خوراکی داشته باشد که در قالب استانداردهای موجود، مجوز تولید و پروانه ساخت از وزارت بهداشت گرفته باشد.

منبع: http://www.kazemidiet.ir

Download  1

با کاهش مصرف شیرینی از دیابت دوری کنید

تغذیه دوران بارداری-قسمت چهارم

تلاش پژوهشگران برای تشخیص زودهنگام آلزایمر با آزمایش خون

کشف داروی جدید مقابله با ام‌اس

مراقبت های لازم جهت پیشگیری از بیماری های قلبی

آیا می‌دانید این میوه چه تأثیری بر اخلاق شما دارد؟

چگونگی ارایه مراقبت‌های تغذیه در طرح "تحول بهداشت"

چهار ادویه مناسب برای تقویت مغز

راهکاری ساده برای خلاص شدن از بوی بد دهان

ارسال بازخورد

captcha
کد را در فیلد وارد کنید:
بازخورد