کاربر گرامی برای استفاده از تمامی امکانات سلامت‌یار در سامانه ثبت نام کنید.

# نظافت منزل، باغبانی، قدم زدن همگی مثال‌های خوبی از فعالیت بدنی متوسط هستند

طولانی‌تر شدن عمر
محققان استرالیایی در طی تحقیقی 10 ساله به این نتیجه رسیدند که افراد مسنی که دوستان زیادی دارند نسبت به افراد مسنی که دوستان کمتری دارند بیشتر عمر می کنند. همچنین محققان دانشگاه هاروارد می گویند روابط اجتماعی قوی به سلامت مغز افراد مسن کمک می کند و طول عمر را افزایش می دهد. می بینید که فواید داشتن دوستان خوب چیزی فراتر از رفتن به مهمانی و خنده و وقت گذرانی است.

داشتن وزن مناسب
اغلب در کنار دوستان بودن منجر به خوردن غذا و نوشیدنی هایی مانند: فست فود، نوشابه، شیرینی و غیره می‌شود که بسیار دل‌چسب و خوب به نظر می‌رسد، اما داشتن دوستان لاغر به ما کمک می کند تا وزنی متناسب و بدنی سالم تر داشته باشیم. هرچه رابطه شما با دوستی صمیمی تر و نزدیک تر باشد، احتمال اینکه ازنظر سایز و وزن به او شبیه باشید بیشتر است.

از بین رفتن استرس
وقتی تحت‌فشار، استرس یا غم هستیم بودن در کنار دیگران و سر گذاشتن روی شانه کسی یک نعمت است (به‌خصوص برای خانم‌ها). وقتی زنی استرس داشته باشد هورمون اکسی توسین در بدنش ترشح می‌شود. این هورمون تمایلی شدید به صحبت کردن با دوستان و بیان احساسات در وجود فرد ایجاد می کند. نکته جالب دیگر اینکه وقتی زنی دهان باز می کند و با دیگران درد دل می‌کند، اکسی توسین بیشتری در بدنش ترشح می‌شود، این اکسی توسین موجب آرامش و کاهش استرس می گردد.

نظافت منزل، باغبانی، قدم زدن همگی مثال‌های خوبی از فعالیت بدنی متوسط هستند

برای کم کردن یک کیلو وزن، باید 7000 کالری بسوزانید. در این مقاله یک جدول بسیار عالی برایتان تهیه کرده ایم که با جزئیات نشان می دهد طی فعالیت‌های مختلف چه میزان کالری سوخته می‌شود. اگر قصد کم کردن وزن دارید، باید بدانید که اکثر متخصصین تغذیه توصیه می کنند که سالم ترین حالت کاهش وزن این است که هفته ای نیم کیلو کم کنید.

اما ابتدا برای اینکه با فرایند کالری سوزی آشنا شوید باید بدانید که هرروز باید حداقل چند کالری مصرف کنید. مسئله مهم دیگر این است که بدن شما برای فراهم آوردن انرژی لازم برای تأمین سه عملکرد زیر کالری سوزی می کند:

1) متابولیسم پایه (BMR): BMR میزان کالری است که بافعالیت‌هایی که روزانه در زمان استراحت (مثلاً خواب) می سوزانید. این میزان تقریباً 60% از کالری هایی است که یک فرد متوسط در روز می سوزاند.

2) فعالیت‌های فیزیکی برای کالری سوزی: اینها کالری هایی هستند که با انجام فعالیت‌هایی که نیاز به حرکت و تکاپو دارد می سوزد، از راه رفتن تا دم یخچال یا شستن ظرف ها  تا ورزش. به‌طور متوسط، افراد 30% از کالری های مصرفی روزانه خود را از طریق فعالیت فیزیکی می سوزانند.

3) کالری سوزی با رژیم غذایی: کالری سوزی فرایندی است که در آن بدن با افزایش متابولیسم به بالاتر از حد نرمال، گرما یا انرژی تولید می کند. پس کالری سوزی با رژیم غذایی به این معنی است که کالری ها در فرایند خوردن غذا، هضم غذا، جذب غذا و مصرف آن سوخته می‌شوند.حالا بیایید نگاهی به جدول کالری سوزی بیندازیم که در آن فعالیت‌های مختلف و میزان کالری که هرکدام از آن‌ها می سوزانند را نشان می دهد. البته دقت کنید که این اعداد تقریبی هستند. عدد اصلی میزان کالری هایی که می‌سوزانید، برحسب ترکیب بدن و شدت فعالیتتان، ممکن است بیشتر یا کمتر باشد. اما می توانید با کمک این جدول یک ایده کلی از میزان کالری های مصرفی حین فعالیت‌های ذکر شده به دست آورید.

فعالیت

کالری های مصرفی در ساعت

خوابیدن

60

نشستن روی مبل

75

خرید خوار و بار

90

انجام کارهای سبک خانه

95

صف ایستادن

100

بازی کردن با سگ

115

بازی کردن با بچه ها

120

رانندگی

120

راه رفتن

130

خرید کردن

135

غذا خوردن

140

بازی بولینگ

145

کارهای خانه (جارو یا تی کشیدن)

225

یوگا

230

باغبانی

230

راه رفتن تند

250

گلف (راندن ماشین گلف)

250

بازی های توپی

260

اسکیت کردن

275

چیدن علف های هرز باغچه

295

گلف (راه رفتن روی زمین گلف)

300

کار با وزنه

300

والیبال

340

پیاده‌روی

390

برف پارو کردن

400

راه رفتن قوی

400

بسکتبال

460

تنیس

510

شنا کردن

520

دوچرخه‌سواری کردن (سریع)

530

کار با وزنه چرخشی

540

پله نوردی در باشگاه

600

دو نرم (8 کیلومتر در ساعت)

600

دویدن

700

دوچرخه زدن

710

ایروبیک در آب

720

ایروبیک استپ

750

اسپینینگ

820

استفاده از دستگاه الیپتیکال

850

طناب زدن

900

دویدن (با سرعت بالا)

1000

 

 

15

دخترانِ متولدِ تابستان مادران سالم تری هستند

تبلیغات برای تغییر در سبک زندگی

مهمترین مسئله در کنترل دیابت چیست؟

الگوی غذایی روزانه مناسب برای سالمندان

عامل اصلی پرخوری شناخته شد

بیش از 17 درصد جمعیت کشور مبتلا به فشارخون هستند

چرا برخی افراد از ازدواج هراس دارند؟

خطر در‌ کمین مچ‌ شماست!

وسواس بیماری است؟

به‌جای اینکه سوار ماشین شوید تا محل کار خود دوچرخه‌سواری کنید

ارسال بازخورد

captcha
کد را در فیلد وارد کنید:
بازخورد